pon wrzesień 28 2015

Opony Nokian Weatherproof na każdą pogodę zwycięzcą testu opon magazynu „Auto Express”

Nowa opona Nokian Weatherproof zwycięża w teście opon całorocznych brytyjskiego magazynu motoryzacyjnego „Auto Express”, siostrzanego czasopisma niemieckiego „Auto Bild”. Dzięki „godnym uwagi osiągom na śniegu i bardzo mokrej nawierzchni” nowa opona firmy Nokian Tyres sięgnęła po zwycięstwo w teście magazynu „Auto Express”, który rekomenduje ją jako „najlepszy zakup 2015”. Te wyjątkowe opony Nokian Weatherproof na każdą pogodę firmy z siedzibą wysuniętą najbardziej na północ łączą niezawodne bezpieczeństwo w trakcie zimy, znane z opon zimowych Nokian, z precyzyjną stabilnością jazdy i dokładnym prowadzeniem letnich opon Nokian.

Nokian Weatherproof

Według „Auto Express” o zwycięstwie opon Nokian Weatherproof zdecydowały wyjątkowe właściwości na śniegu i bardzo mokrej nawierzchni. Ta nowa, wysoce wydajna opona jako zdobywca pierwszego miejsca otrzymała najwyższe noty w dyscyplinach testowych „hamowanie na śniegu”, „przyczepność na śniegu”, „prowadzenie kołowe i boczne na śniegu”, „aquaplaning wzdłużny” oraz „prowadzenie po łuku oraz trzymanie boczne na mokrej nawierzchni”.

Opona Nokian Weatherproof na każdą pogodę zdobyła potrójne zwycięstwo w kategoriach hamowania, trakcji i prowadzenia na śniegu z oceną 100% i pobiła w ten sposób porównywalną oponę zimową. Zwycięzca pokazał w testach na śniegu dobrą przyczepność, pomagał pojazdowi pokonywać zakręty i pozwalał kierowcy na wcześniejsze przyspieszanie bez uślizgu tyłu lub przodu samochodu. Opona odegrała główną rolę także na bardzo mokrej nawierzchni, w szczególności na zakrętach.

Auto Express, jeden z największych brytyjskich magazynów motoryzacyjnych, przetestował 6 europejskich opon całorocznych klasy premium w rozmiarze 205/55 R 16 na pojeździe marki VW Golf, w tym nowości takie jak Goodyear Vector 4Seasons Gen-2, Pirelli Cinturato AllSeason oraz Vredestein Quatrac 5. Dodatkowo w teście magazynu Auto Express opony całoroczne zostały porównane z oponami zimowymi ContiWinterContact TS850 oraz oponami letnimi Dunlop Sport BluResponse. Jako zwycięzca testów opona Nokian Weatherproof uzyskała w większości dyscyplin wyniki lepsze niż referencyjne opony zimowe i referencyjne opony letnie.

Wszechstronna opona Nokian Weatherproof - bezpieczny komfort jazdy przez cały rok - 2w1

Nowa opona Nokian Weatherproof high performance, pochodząca z rodziny opon na każdą pogodę, kończy ruletkę zmian opon, która każdego lata i każdej zimy doprowadza kierowców do szału. Opony Nokian Weatherproof na każdą pogodę to prawdziwe opony zimowe i letnie równocześnie – 2w1. Wszechstronna opona zimowa+letnia Nokian została stworzona z myślą o kierowcach, którzy chcą poruszać się bezpiecznie w czasie opadów śniegu i deszczu ze śniegiem, lecz również jeździć efektywnie i bez wysiłku latem. Podczas gdy tradycyjne opony całoroczne są właściwie oponami letnimi z kilkoma właściwościami opony zimowej, Nokian Weatherproof jest oponą zimową idealną na tę porę roku w Polsce , jak i topową oponą letnią w jednym.

Fińskie opony na każdą pogodę oferują długotrwałą sprawność dla nowoczesnych samochodów osobowych, SUVów, vanów i samochodów dostawczych. Wszystkie rozmiary tej uniwersalnej opony posiadają homologację jako opony zimowe i posiadają symbol płatka śniegu (3PMSF).

Nowa rodzina opon uniwersalnych Nokian Weatherproof 2w1 oferuje jeden z największych asortymentów produktów na rynku w segmencie opon całorocznych i obejmuje rozmiary od 13 do 18 cali dla klas prędkości: T (190 km/h), H (210 km/h) i V (240 km/h). Wiele rozmiarów ma oznaczenie XL, co oznacza, że mają maksymalną możliwą nośność.Dla samochodów dostawczych i vanów nowa opona Nokian Weatherproof C została zaprojektowana w palecie rozmiarów od 14 do 16 cali dla klas prędkości od R (170 km/h) do T (190 km/h). Oferuje różne modele powierzchni tocznych zarówno dla większych pojazdów, jak i do mniejszych obciążeń.

Wszechstronna opona Nokian Weatherproof – na cztery pory roku

  • Przewaga na śniegu, doskonała przyczepność nawet na mokrej jezdni 
  • Trwale wysokie osiągi przez cały rok 
  • Ekstremalnie stabilne i komfortowe właściwości jezdne 

Nowa opona Nokian Weatherproof:
www.nokiantyres.pl/opony-na-kazda-pogode/nokian-weatherproof/

Zdjęcia:
www.nokiantyres.com/NokianWeatherproof

Wideo:
https://youtu.be/75e5hcpLeGE 

Archiwum wiadomości