wto marzec 24 2015

Opony Nokian Line SUV oraz Nokian zLine SUV zwycięzcami testów opon letnich SUV 2015 przeprowadzonym przez magazyn „Auto Bild allrad” oraz magazyn „OFF ROAD”

W testach przeprowadzonych przez oba niemieckie czasopisma motoryzacyjne nowe opony Nokian Premium SUV uzyskały najlepsze oceny: „wzorowe” oraz „szczególnie godne polecenia”.

„Bardzo dobra przyczepność do mokrej jezdni, krótsza droga hamowania na mokrej nawierzchni, wyważone opony letnie” to według magazynu „Auto Bild allrad” „mocne strony” opon letnich Nokian Line SUV. Model ten otrzymał najlepsze oceny w całym teście zarówno na mokrej nawierzchni, jak i w terenie. Magazyn 4x4 „OFF ROAD” przyznał zwycięzcy testu – modelowi Nokian zLine SUV – ogólną ocenę „bardzo dobrą”. „Mocne strony: w trakcie hamowania i prowadzenia na suchej i mokrej nawierzchni opony Nokian uzyskały najlepsze wartości”.

Nokian zLine SUV okazał się zwycięzcą w istotnych dla bezpieczeństwa kategoriach testowych, takich jak prowadzenie na suchej nawierzchni, hamowanie na mokrej nawierzchni, prowadzenie na mokrej nawierzchni, a także pod względem oporu toczenia. „Pod względem precyzji Nokian jest nie do pokonania i wymaga jedynie niewielkich korekt” – zachwala magazyn „OFF ROAD”. Fińskie opony uzyskały pierwsze miejsce również dzięki swemu niewielkiemu oporowi toczenia. „Zwycięzcą w tej kategorii jest zaskakująco sprawny Nokian, jedyna opona ze światowego topu, która potrafi osiągnąć kompromis niewielkiego oporu toczenia i dobrej przyczepności”.

Magazyn „Auto Bild allrad” przetestował w sumie 11 opon letnich SUV dla pojazdów z napędem na wszystkie osie w rozmiarze 215/65/ R16, natomiast 9 opon zimowych dla samochodów 4x4 zmierzyło się z trudnymi warunkami w teście magazynu „OFF ROAD”.

Nowe opony letnie Nokian SUV gwarantują największą wytrzymałość, nadzwyczajną trwałość oraz wysoki poziom bezpieczeństwa

Przetestowane letnie opony Nokian SUV stanowią innowację obecnego sezonu. Technologia aramidowej ściany bocznej Nokian zapewnia największą wytrzymałość oraz nadzwyczajną trwałość. Ekstremalnie odporna na ścieranie opona Nokian Line SUV do różnorodnych zastosowań w samochodach SUV zapewnia przyjemny komfort, wysoką skuteczność i dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni. Ponadto popularne małe i średnie samochody SUV z tymi oponami letnimi zużywają mniej paliwa. Sportowa opona letnia Nokian zLine SUV oferuje precyzyjne prowadzenie, najwyższą stabilność, bezpieczeństwo w ekstremalnych warunkach z gwarancją najlepszej przyczepności na mokrych nawierzchniach oraz dużą radość z jazdy dla największych samochodów SUV. Samochód na tej oponie porusza się w sposób przewidywalny i szybko oraz natychmiast reaguje nawet przy wysokich prędkościach.

Opony Nokian Line zwyciężyły w teście opon letnich 2015 ADAC oraz organizacji Stiftung Warentest i uzyskały najlepszą ocenę „dobra”, zyskując miano szczególnie godnych polecenia. „Wyważona opona charakteryzująca się niewielkim stopniem zużycia, zachowując się prawidłowo na mokrej nawierzchni” – brzmi opinia wystawiona przez ADAC. W testach regularnie zwyciężają zarówno opony letnie Nokian, jak również opony zimowe od wynalazcy opon zimowych, posiadacza rekordu świata i lidera technologii – Nokian Tyres. W serwisach oponiarskich opony Nokian na wymianę są dostępne także w komplecie z felgami.

http://www.nokiantyres.pl/

Sieć serwisów samochodowo-oponiarskich Vianor należąca do firmy Nokian Tyres:

http://vianor.pl/

Archiwum wiadomości