śro kwiecień 8 2015

Opony Nokian cLine dla samochodów typu van – więcej przejechanych kilometrów, większe bezpieczeństwo i stabilność

Nokian cLine Cargo do dużych obciążeń oraz Nokian cLine Van do lżejszych pojazdów. Fiński producent opon rozszerza ofertę opon letnich dla samochodów typu van i dostawczych.

Nowe opony letnie Nokian cLine do samochodów typu van zapewniają doskonałą stabilność, długą trwałość i wysoki poziom bezpieczeństwa dla zawodowych kierowców podczas wymagających zastosowań na polskich drogach. Nowa rodzina produktów fińskiego producenta opon Nokian Tyres przeznaczona jest do nowoczesnych samochodów typu van, samochodów dostawczych i busów. Mocne i wytrzymałe opony Nokian cLine Cargo do ciężkich pojazdów, takich jak samochody transportowe, z łatwością znoszą nawet większe obciążenia. Ich niekierunkowy bieżnik oraz struktura przypominają opony do samochodów ciężarowych. Do transportu lżejszych ładunków i osób niezawodne są opony Nokian cLine Van.

Trójkątne wzmocnienie (Triangular Supports): trwałość do wymagających zastosowań

Trójkątne wzmocnienia (Triangular Supports) znacznie zwiększają stabilność boczną w obrębie barku. Jest to szczególnie ważne przy transporcie ciężkich ładunków. Dzięki temu opona wolniej się zużywa i dłużej zachowuje doskonały kształt. Mocny bark w połączeniu z wysokim kątem bocznym zapewnia wysoką stabilność.

Przyjemny komfort jazdy i precyzja prowadzenia

Asymetryczny wzór bieżnika sprawia, że opony Nokian cLine Van, przeznaczone do transportu lżejszych ładunków i osób, prowadzą się łatwo i przyjemnie. Środkowy rowek bieżnika wyposażony jest w faliste rowki (Wave Support). Wzmacniają one stabilność boczną opon, dzięki czemu nie odkształcają się i są odporne na zużycie, a oprócz tego redukują ryzyko aquaplaningu. Optymalny podział bloków oraz dostosowana do potrzeb struktura ograniczają poziom hałasu wewnątrz i na zewnątrz auta.

Specjalna mieszanka gumowa Clinch (special clinch rubber compound) maksymalizuje bezpieczeństwo wygodnych i mocnych opon Nokian cLine. Opony do samochodów typu van zapewniają ekstremalną trwałość i doskonałą przyczepność, szczególnie na mokrych ulicach.

Innowacyjna mieszanka gumowa w obszarze stopki dociska do kołnierza obręczy, zapobiegając zużyciu opony przy silnym obciążeniu. Innowacyjna mieszanka gumowa przedłuża trwałość i ułatwia zakładanie opon. Wytłumione wibracje na korpusie opony zapobiegają przenoszeniu drgań na oponę i dalej do pojazdu, skutecznie minimalizując poziom hałasu wewnątrz.

Proste bezpieczeństwo: wskaźnik głębokości bieżnika ze wskaźnikiem ryzyka wystąpienia aquaplaningu i pole informacyjne

Wskaźnik głębokości bieżnika Nokian Tyres na żebrze środkowym wskazuje głębokość bieżnika w milimetrach, po prostu jako wartość od 8 do 3. Cyfry znikają jedna po drugiej wraz ze zużywaniem się opony. Wskaźnik ryzyka wystąpienia aquaplaningu ostrzega kierowcę, pokazując symbol kropli wody. Gdy wysokość bieżnika spadnie poniżej czterech milimetrów, znak ostrzegawczy zniknie, informując w ten sposób, że zagrożenie jest naprawdę poważne. Żaden inny producent opon nie może się pochwalić tym innowacyjnym rozwiązaniem.

Prawidłowe ciśnienie w oponach jest szczególnie ważne dla zawodowych kierowców oraz przy silnym obciążeniu. Prawidłowe ciśnienie w oponach poprawia właściwości jezdne, zapewnia odporność opony na ścieranie i redukuje zużycie paliwa. Wskaźniki pozycji montażu oraz poziomu ciśnienia na polu informacyjnym na ścianie bocznej zapewniają jeszcze większe bezpieczeństwo. Można tam zanotować prawidłowe ciśnienie oraz pozycję opony przy zmianie opon.

Opony Nokian cLine będą dostępne w sklepach oponiarskich od wiosny 2015 roku w 23 różnych rozmiarach od 14 do 17 cali.

Nokian cLine – funkcjonalność na ulicy

Odporne na zużycie i wytrzymałe

Stabilność i wygoda nawet przy ciężkim ładunku

Doskonała przyczepność na mokrej nawierzchni i prowadzenie

Archiwum wiadomości