śro listopad 4 2015

Opona na każdą pogodę Nokian Weatherproof wygrała w teście opon „Auto Zeitung”, a opona zimowa Nokian WR SUV 3 w teście opon „Off Road”

Zwycięzca testu, model Nokian Weatherproof, uzyskuje najlepsze wyniki na śniegu i mokrej nawierzchni w teście opon całorocznych magazynu „Auto Zeitung” w 2015 roku.Najwięcej punktów nowa opona na każdą pogodę firmy Nokian Tyres uzyskuje ponadto w teście hałasu. Nokian Weatherproof jest również zwycięzcą w teście opon całorocznych VOX TV. Bezdyskusyjnym zwycięzcą testu opon zimowych 2015 magazynu 4x4 „Off Road” jest opona zimowa Nokian WR SUV 3. Nokian Tyres, nordycki producent opon, wygrał do tej pory 25 testów porównawczych opon zimowych w Niemczech, Skandynawii i Rosji.

„Nokian to najszybsza i najbardziej stabilna opona w teście”, chwali osoba testująca model Nokian Weatherproof na śniegu.Największą liczbę punktów opona na każdą pogodę produkowana przez czołowego specjalistę od opon zimowych na świecie uzyskała w jeździe na błocie pośniegowym.

„Największe bezpieczeństwo w przypadku aquaplaningu, krótka droga hamowania, dobra przyczepność na mokrych nawierzchniach, bezpieczne właściwości jezdne” – taką doskonałą ocenę magazyn „Auto Zeitung” wystawił w swoim teście opon całorocznych oponie na każdą pogodę Nokian Weatherproof w jeździe po mokrej nawierzchni.

„Dokładne kierowanie, przewidywalne właściwości jezdne – dzięki temu opona Nokian jest tak sprawna”.Te wyniki testu zostały uzyskane na suchej jezdni.

„Model Nokian Weatherproof na śniegu i mokrej nawierzchni jest klasą samą dla siebie i zwycięzcą testu”, brzmi uzasadnienie zwycięstwa dla modelu Nokian Weatherproof w teście opon całorocznych.

8 opon całorocznych w rozmiarze 185/65 R15 T/H M+S poddano testowi na Oplu Corsie.Magazyn „Auto Zeitung” należy do wiodących niemieckich czasopism motoryzacyjnych i jest znany z dogłębnych relacji z testów.

Opony Nokian Weatherproof na każdą pogodę również zwycięzcą testu opon całorocznych magazynu „Auto Express”

Model Nokian Weatherproof został zwycięzcą również w teście opon całorocznych brytyjskiego magazynu motoryzacyjnego „Auto Express”, siostrzanego czasopisma „Auto Bild”.Dzięki „godnym uwagi osiągom na śniegu i bardzo mokrej nawierzchni” nowa opona firmy Nokian Tyres sięgnęła po zwycięstwo w teście magazynu „Auto Express”, który rekomenduje ją jako „najlepszy zakup 2015”.Według „Auto Express” o zwycięstwie opon Nokian Weatherproof zdecydowały wyjątkowe właściwości na śniegu i bardzo mokrej nawierzchni.Ta wysoce wydajna opona jako zdobywca pierwszego miejsca otrzymała najwyższe noty w dyscyplinach testowych „hamowanie na śniegu”, „przyczepność na śniegu”, „prowadzenie kołowe i boczne na śniegu”, „aquaplaning wzdłużny” oraz „prowadzenie kołowe i boczne na mokrej nawierzchni”. Czasopismo „Auto Express” przetestowało 6 europejskich całorocznych opon premium w rozmiarze 205/55 R 16 na VW Golfie.

Opona na każdą pogodę Nokian Weatherproof jest również zwycięzcą testu w teście opon całorocznych VOX TV.

Opona na każdą pogodę Nokian Weatherproof wygrała test opon całorocznych niemieckiego kanału telewizyjnego VOX w jego magazynie motoryzacyjnym „auto mobil” 2015. Wynik testu: „1. Nokian” z najlepszą oceną w teście „godna polecenia”. „Na warunki zimowe możemy polecić opony Nokian bez ograniczeń.”

Nokian Weatherproof

Najlepszą oponą na warunki zimowe był Nokian. Wynik testu na śniegu: „1. Nokian, „Najlepszy kandydat”. Test wykazał, że Nokian Weatherproof bardzo dobrze hamuje na śniegu. „Jazda po zaśnieżonych zakrętach”: W tej dyscyplinie oponana każdą pogodę Nokian jest bezkonkurencyjna. „Doskonała informacja zwrotna przekazywana na kierownicę, mogę dokładnie wjeżdżać w zakręt, a następnie czysto przyspieszać”, komentuje organizator testu „auto mobil”, Albert Königshausen. Dzięki oponom Nokian podczas pokonywania zakrętów kierowca utrzymuje idealną linię. Kontrola nad oponą Nokian jest w pełni zadowalająca. Ta oponana każdą pogodę wykazuje się zaskakująco dobrą trakcją na śniegu, umożliwia pewne przyspieszanie i pokonywanie wzniesień.

Opona Nokian Weatherproof zapewnia dobre hamowanie na mokrej nawierzchni, a tym samym wysoki poziom bezpieczeństwa. Testy prowadzenia na mokrej nawierzchni wykazują: Nokian ma najlepsze właściwości. „Auto trzyma się neutralnie drogi na zakrętach i tak powinno być”, chwali oponę organizator testu.

Opona na każdą pogodę Nokian Weatherproof ma najkrótszą drogę hamowania na suchej nawierzchni: o trzy metry krócej od najgorszej opony całorocznej.

Nokian potwierdził w teście wysoką odporność na zużycie i zdolność do osiągania dużych przebiegów.

Na VW Golfa założono w ramach testu 6 opon całorocznych 205/55 R16.

Opona zimowa Nokian WR SUV 3 to wyraźny zwycięzca testu opon zimowych magazynu „Off Road” i „SUV Magazin”

Bezdyskusyjnym zwycięzcą testu opon zimowych 2015 magazynu 4x4 „Off Road” i „SUV Magazin” jest opona zimowa Nokian WR SUV 3 przeznaczona do samochodów typu SUV.Przekonującym wynikiem jest najlepsza ocena z komentarzem „szczególnie godna polecenia”.Model Nokian WR SUV 3 uzyskuje najwyższą średnią ocenę we wszystkich aspektach testu – na śniegu, lodzie, mokrej i suchej nawierzchni.

Nokian WR SUV 3

Jej „zalety:bez względu na nawierzchnię poziom przyczepności jest wysoki, a prowadzenie całkowicie bezpieczne”.Taką pozytywną ocenę wydała redakcja oponie Nokian WR SUV 3. Najlepsza ocena łączna na śniegu i lodzie, „wysoka precyzja prowadzenia”.Najlepsza ocena łączna również na mokrej i suchej nawierzchni, „wysoka trakcja, idealna kontrola w zakresie granicznym”.

„Opona Nokian przekonująca podczas prowadzenia w każdej sytuacji pokazuje, jak może być lepiej:można ją męczyć, wciskając gaz do dechy, zmuszać do zakrętów przy dużej prędkości, ale na fińskim produkcie nie robi to wrażenia.Można ją prowadzić bardzo precyzyjnie, reaguje już na małe ruchy kierownicy”.

Nokian WR SUV 3 to pierwsza na świecie opona zimowa klasy AA pod względem przyczepności na mokrej nawierzchni oraz zużycia paliwa. W ten sposób uzyskuje w obydwu kategoriach najlepszą klasę A na etykiecie.Potrafi skrócić drogę hamowania nawet o 18 metrów na mokrej nawierzchni oraz zaoszczędzić do 0,6 litra paliwa na 100 kilometrach (rozmiar 265/50 R19 V).

Magazyny „Off Road” i „SUV Magazin” przeprowadziły test 5 opon zimowych o rozmiarze 245/65 R17 na samochodzie VW Amarok Canyon.

Nowa opona zimowa Nokian WR D4 jest „szczególnie godna polecenia” i zajęła drugie miejsce w teście opon zimowych „Auto Zeitung”

Nowa opona zimowa Nokian WR D4 jest „szczególnie godna polecenia” na podstawie testu opon zimowych 2015 magazynu „Auto Zeitung”, w którym zajęła drugie miejsce.„Bardzo dobre właściwości…we wszystkich trzech kryteriach oceny – tak prezentuje się model Nokian WR D4 według magazynu „Auto Zeitung”:na śniegu opona Nokian WR D4 charakteryzuje się „krótką drogą hamowania i dobrą trakcją”.Jeździ się „bezpiecznie w zakresie granicznym”.Na mokrej nawierzchni „opona Nokian przekonuje dzięki dobremu opóźnieniu i późnemu aquaplaningowi.Jest „sprawna w zakresie granicznym” i wykazuje „bardzo spontaniczne skręcanie”.W kategorii „sucha nawierzchnia” „pozostawia w cieniu wszystkich innych kandydatów”.

Nokian WR D4

Dzięki „najlepszej ocenie na śniegu” opona Nokian WR D3 jest godna polecenia na podstawie testu opon zimowych ADAC 2015, gdzie została oceniona jako „zadowalająca”.Model Nokian WR D3 zajął czwarte miejsce wśród 19 testowanych opon zimowych, otrzymując „dobre” oceny cząstkowe w kategorii „sucha nawierzchnia”, „lód”, „zużycie paliwa” i „zużycieeksploatacyjne”.

Firma Nokian Tyres z Finlandii, wielokrotny zwycięzca testów, wynalazca opony zimowej, rekordzista świata i lider innowacji, oferuje najbezpieczniejsze opony.

Nordycka opona Nokian Hakkapeliitta wypada znakomicie w testach porównawczych – ponad 20 zwycięstw w testach

Opony zimowe Nokian Hakkapeliitta, zaprojektowane pod kątem ostrej nordyckiej zimy, zostały niekwestionowanymi zwycięzcami w testach porównawczych magazynów motoryzacyjnych w Skandynawii i Rosji. Opona z kolcami Nokian Hakkapeliitta 8 i nordycka opona bez kolców Nokian Hakkapeliitta R2 wygrały w ponad 20 testach opon zimowych przeprowadzonych do tej pory w Finlandii, Szwecji, Norwegii, a nawet Rosji.

Wszechstronna opona Nokian Weatherproof – bezpieczny komfort jazdy przez cały rok – 2w1

Nowa opona Nokian Weatherproof o wysokich osiągach, pochodząca z rodziny opon na każdą pogodę, kończy ruletkę zmian opon, która każdego lata i każdej zimy doprowadza kierowców do szału.Opony Nokian Weatherproof na każdą pogodę to prawdziwe opony zimowe i letnie równocześnie – 2w1.Wszechstronna opona zimowa+letnia NokianWeatherproof została stworzona z myślą o kierowcach, którzy chcą poruszać się bezpiecznie po śniegu i na błocie pośniegowym, lecz również jeździć efektywnie i bez wysiłku latem.Podczas gdy tradycyjne opony całoroczne są właściwie oponami letnimi z kilkoma właściwościami opony zimowej, Nokian Weatherproof jest zarówno oponą zimową na tę porę roku w Polsce, jak i topową oponą letnią w jednym.

Fińskie opony na każdą pogodę oferują długotrwałą sprawność dla nowoczesnych samochodów osobowych, SUVów, vanów i transporterów.Wszystkie rozmiary tej uniwersalnej opony są oficjalnie dozwolone jako opony zimowe i posiadają symbol płatka śniegu (3PMSF).

Nowa rodzina opon uniwersalnych Nokian Weatherproof 2w1 oferuje jeden z największych asortymentów produktów na rynku w segmencie opon całorocznych i obejmuje rozmiary od 13 do 18 cali dla klas prędkości: T (190 km/h), H (210 km/h) i V (240 km/h).Wiele rozmiarów ma oznaczenie XL, co oznacza, że mają maksymalną możliwą nośność.Dla transporterów, samochodów dostawczych i vanów nowa opona Nokian Weatherproof C została zaprojektowana w palecie rozmiarów od 14 do 16 cali dla klas prędkości od R (170 km/h) do T (190 km/h).Oferuje różne modele powierzchni tocznych zarówno dla większych pojazdów, jak i do mniejszych ładunków.

Nokian Tyres prezentuje pierwszą na świecie oponę zimową w klasie przyczepności na mokrej nawierzchni A do samochodów osobowych: Nokian WR D4

Nowa opona zimowa Nokian WR D4 dla samochodów osobowych zapewnia najlepszą przyczepność na mokrej nawierzchni w klasie A na etykiecie i jako mistrz przyczepności oferuje wyjątkowe innowacje.Ten sprytny zimowy kameleon jeździ równie bezpiecznie na drogach mokrych i ośnieżonych.Najwyższy władca zimy, czyli model Nokian WR D4, wyprodukowany przez pioniera technologii opon zimowych, zapewnia dobrą przyczepność w czasie deszczu, na śniegu i na błocie pośniegowym, a także najkrótszą drogę hamowania w czasie zmiennej pogody panującej w Polsce zimą.Zoptymalizowane lamelkowe bieżniki blokowe Nokian oraz technologia mieszanki gumy i krzemionki Nokian, pozwalająca na lepsze wyniki na mokrych i ośnieżonych nawierzchniach zapewniają kontrolowane prowadzenie i stabilną przyczepność w skrajnych sytuacjach.Obszerna oferta Nokian WR D4 obejmuje opony w rozmiarach od 14 do 20 cali w kategoriach prędkości od Q (160 km/h) do W (270 km/h).

Archiwum wiadomości