czw marzec 10 2016

Nokian Tyres rozszerza wykorzystanie technologii Nokian Aramid Sidewall o opony zimowe do samochodów SUV

Prawie wszystkie opony premium do samochodów typu SUV produkowane przez eksperta od opon zimowych będą wyposażone w unikatową technologię Nokian Aramid Sidewall począwszy od 2016 roku, zapewniając większe bezpieczeństwo i wytrzymałość. Nowa technologia zostanie zastosowana również w oponach, które już są obecne na rynku.

Włókna aramidowe wykorzystywane przez Nokian Tyres w ściance bocznej opony usztywniają i wzmacniają ją oraz zwiększają jej odporność na uszkodzenia i cięcia, aby zapobiec przebiciu opony.Bardzo wytrzymałe włókna aramidowe są również skuteczne w przemyśle lotniczym i zbrojeniowym.

Nowa technologia zostanie zastosowana w oponach zimowych Nokian SUV począwszy od 2016 roku

Trwałość jest jedną z najważniejszych cech opon dla tych kierowców SUV-ów, którzy potrzebują właściwości opon podobnych do tych w samochodach osobowych, w swoich dużych i osiągających doskonałe osiągi pojazdach. Badania rynku wykonane przez Nokian Tyres ujawniają, iż przebicie opony jest najczęściej spowodowane przez uszkodzenia ścianki bocznej opony. Jazda po dziurawych nawierzchniach z nieodpowiednim ciśnieniem w oponach oraz nieostrożne najeżdżanie ostrych krawężników podczas parkowania powodują uszkodzenie ścianki opony. Uszkodzeń ścianki bocznej nie należy naprawiać. Zniszczoną oponę należy zastąpić nową.

„Ta innowacja, zwiększająca wytrzymałość w warunkach ekstremalnych, została pozytywnie odebrana przez kierowców SUV-ów. Personel serwisów samochodowych cieszy się na myśl o nowym i unikatowym wynalazku, a to zapewnia dodatkową korzyść swoim klientom w postacibezproblemowej jazdy w terenie i w mieście” — wyjaśnia Petri Niemi, dyrektor ds. zarządzania produktami Nokian Tyres. „Chcemy maksymalnie zwiększyć korzyści wynikające z naszych obecnych opon premium oraz wprowadzić tę innowację w naszych oponach zimowych, które są dopasowane do różnych rynków, począwszy od 2016 roku”.

Technologię Nokian Aramid Sidewall wykorzystano po raz pierwszy w zwycięskich oponach z kolcami Nokian Hakkapeliitta 8 SUV. Obecnie jest również najważniejszą zaletą produktuw oponach letnich Nokian Line premium SUV.

Niespotykana wytrzymałość — technologia Nokian Aramid Sidewall 2016

Opony SUV dla Polski
Opony zimowe Nokian WR SUV 3 (od 2016 r.)
Opony Nokian Weatherproof na każdą pogodę (od 2016 roku)
Opony letnie Nokian zLine SUV
Opony letnie Nokian zLine SUV

www.nokiantyres.pl/

Pobranie zdjęć technologii Nokian Aramid Sidewall oraz opon zimowych Nokian WR SUV 3:
www.nokiantyres.com/NokianWRSUV3

Filmy

Opony zimowe Nokian Tyres SUV — technologia Nokian Aramid Sidewall
http://youtu.be/N5LvBke-UqY

Technologia Nokian Aramid Sidewall — wyjątkowa wytrzymałość
https://youtu.be/P2yjARS7frM

W trakcie testowania opon zimowych: Centrum testowe „White Hell” Nokian Tyres w Ivalo
http://youtu.be/n3UyMo4L8bM

Więcej informacji

Nokian Tyres wprowadza pierwszą na świecie oponę zimową w klasie AA pod względem przyczepności na mokrej nawierzchni i zużycia paliwa, a także pierwszą na świecie oponę zimową w klasie A pod względem przyczepności na mokrej nawierzchni dla samochodów osobowych
http://www.nokiantyres.pl/o-firmie/informacje/nokian-tyres-wprowadza-pierwsza-na-swiecie-opone-zimowa-w-klasie-aa-pod-wzgledem-przyczepnosci-na-mo/

Nokian SUV 4 x 4 opony zimowe
http://www.nokiantyres.pl/opony/suv-4x4-opony/opony-zimowe/

Technologia aramidowej ściany bocznej Nokian Tyres
http://www.nokiantyres.pl/innowacyjnosc/technologia-aramidowej-sciany-bocznej-nokian-tyres-zimowe/

Nokian Tyres - Historia
http://www.nokiantyres.pl/o-firmie/o-nas/historia/

Archiwum wiadomości