pon październik 9 2017

Nokian Tyres pozostaje głównym sponsorem Mistrzostw Świata w biegu na orientację

Nokian Tyres pozostaje głównym sponsorem Mistrzostw Świata w biegu na orientację. Firma sponsorowała pierwsze edycje wydarzeń organizowanych przez Międzynarodową Federację Orientacji Sportowej (International Orienteering Federation, IOF) w latach 2016 i 2017. Teraz Nokian Tyres podpisał z Federacją nowy kilkuletni kontrakt. 

Nokian Tyres, producent opon z dalekiej Północy, to ekspert w pokonywaniu trudnych nawierzchni i zmiennych warunków pogodowych. Niezmiennie kieruje się wartościami wyznawanymi przez ludzi Północy i dąży do uzyskania statusu lidera zrównoważonego rozwoju w branży oponiarskiej. W tym celu wprowadza na rynek bezpieczne i ekologiczne produkty. Zaangażowanie Nokian Tyres w kwestię zrównoważonego rozwoju to jeden z powodów, dla których uznaliśmy, że partnerstwo z IOF może okazać się bardzo korzystne. 

„Nasze zainteresowanie biegami na orientację wynika z faktu, że wartości, które wyznajemy jako firma doskonale wpisują się w zasady, jakimi kieruje się społeczność biegaczy na całym świecie i wyjątkowy charakter tego sportu – mówi Antti-Jussi Tähtinen, wiceprezes Nokian Tyres ds. marketingu i komunikacji. – Mistrzostwa świata w biegu na orientację i inne podobne wydarzenia, takie jakie Puchar Świata czy Światowy Dzień Biegu na Orientację to dla nas doskonała okazja do promocji marki Nokian Tyres. Zaintrygowały nas również możliwości udziału w dalszych projektach rozwojowych, jakie wiążą się z taką formą aktywności na świeżym powietrzu.” 

Nowa umowa została zawarta, aby zwiększyć rozpoznawalność marki Nokian Tyres na rynku jako głównego sponsora Mistrzostw Świata w biegu na orientację i najważniejszego partnera IOF. Dokument poszerza również zakres współpracy między partnerami – Nokian Tyres zaangażuje się w projekty rozwojowe IOF dotyczące Światowego Dnia Biegu na Orientację oraz innych wydarzeń organizowanych przez Federację, takich jak np. Puchar Świata w biegu na orientację. 

„Bardzo cieszy nas fakt, że Nokian Tyres został naszym głównym partnerem w organizacji Mistrzostw świata w biegu na orientację” – mówi Tom Hollowell, dyrektor generalny IOF. „Podczas organizacji pierwszych dwóch edycji wydarzenia nasze oczekiwania okazały się zbieżne, a firma Nokian Tyres wyraziła chęć nawiązania dalszej współpracy. W trakcie naszych rozmów udało nam się wskazać wiele nowych obszarów, w których możemy prowadzić wspólne działania lub ulepszyć dotychczasowe pomysły. Z niecierpliwością czekamy na to, aby w nadchodzących latach móc pochwalić efektami naszej pracy”.

Archiwum wiadomości