śro lipiec 1 2015

Nokian Tyres High-Tech oferuje kierowcom wymierne korzyści

Aramidowe ściany boczne high-tech zapewniają zwyciężającym w testach oponom letnim Nokian Tyres do samochodów SUV wysoką wytrzymałość i trwałość. Technologia aramidowej ściany bocznej Nokian chroni przed zużyciem, uszkodzeniami i przecięciami.


Aramid wzmacnia opony i ratuje życie. Te bardzo mocne włókna doskonale sprawdzają się również w przemyśle samolotowym i zbrojeniowym. Uszkodzenia ścian bocznych w oponach SUV zdarzają się często. Nokian Tyres to pierwszy producent opon, który do produkcji ściany bocznej używa aramidu. Nowe opony letnie Nokian SUV, Nokian Line SUV i Nokian zLine SUV stosują już zaawansowany technologicznie aramid w celu zapewnienia jak największego poziomu bezpieczeństwa. I przynosi to rezultaty. 

Nokian Line SUV jest zwycięzcą testu opon magazynu Auto Bild, natomiast opona Nokian zLine SUV zwyciężyła w teście OFF ROAD

Opony letnie Nokian do SUV są bowiem zwycięzcami testów.Opony Nokian Line SUV zwyciężają w teście opon letnich SUV 2015 niemieckiego magazynu motoryzacyjnego Auto Bild allrad z najlepszą oceną „wzorowe” oraz w teście auto TEST.Model Nokian Line SUV jest zwycięzcą testu opon letnich SUV 2015 przeprowadzonego przez OFF ROAD, uzyskując najlepszą ocenę „szczególnie godne polecenia”.Model Nokian Line zwyciężył w 2015 w teście opon letnich dla samochodów ciężarowych automobilklubu niemieckiego ADAC oraz organizacji konsumenckiej Stiftung Warentest, a także uzyskał najwyższą ocenę „dobrą” i dlatego jest szczególnie godny polecenia.

„Bardzo dobra przyczepność do mokrej jezdni, krótsza droga hamowania na mokrej nawierzchni, wyważone opony letnie” to według magazynu Auto Bild allrad „mocne strony” opon letnich Nokian Line SUV.Model ten otrzymał najlepsze oceny w całym teście zarówno na mokrej nawierzchni, jak i w terenie.Magazyn 4x4 OFF ROAD przyznał zwycięzcy testu – modelowi Nokian zLine SUV – ogólną ocenę „bardzo dobrą”.„Mocne strony:podczas prowadzenia i hamowania na suchej i mokrej nawierzchni opony Nokian uzyskują najlepsze parametry”.„Dynamiczne prowadzenie, wysoka precyzja kierowania, bezpieczna jazda w terenie, krótka droga hamowania na mokrej nawierzchni” – tak chwali niemiecki magazyn motoryzacyjny auto TEST model Nokian Line SUV.

Firma Nokian Tyres z Finlandii jest właściwie znana ze swoich opon zimowych, jako wynalazca pierwszej opony zimowej, a także z ustanowienia rekordu świata i przodownictwa technologicznego.Produkty marki premium Nokian wygrywają jednak coraz częściej również testy opon letnich.

Przyjemny komfort jazdy i sportowe prowadzenie

Opona letnia Nokian Line SUV do różnorodnych zastosowań w samochodach SUV zapewnia przyjemny komfort, wysoką wydajność i dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni dla małych i średnich samochodów SUV.Ta opona jeździ prawie bez końca, ponieważ dzięki solidnej technologii aramidowej ściany bocznej Nokian wydłużono czas jej użytkowania do maksimum.W teście hamowania na mokrej nawierzchni Nokian Line SUV, zgodnie z danymi producentów, hamuje wcześniej od konkurencji z tej samej półki premium o 3,4 metra, czyli o długość samochodu SUV.Ponadto ta nowa opona należąca do klasy efektywności paliwowej B zużywa mniej paliwa – w porównaniu do konkurencji z klasy premium o klasie efektywności paliwowej F kierowca może zaoszczędzić na paliwie nawet 1461 zł.

Sportowa opona letnia Nokian zLine SUV zapewnia precyzyjne prowadzenie, najwyższą stabilność, bezpieczeństwo w ekstremalnych warunkach oraz dużą radość z jazdy największymi samochodami SUV.Zaawansowane technologicznie aramidowe ściany boczne gwarantują wyjątkową trwałość opony.Najlepsza z możliwych przyczepność tej opony na mokrej nawierzchni zapewnia bezpieczeństwo również w czasie deszczu.

„Kierowcy chcą cieszyć się mocą swoich samochodów SUV, nie rezygnując przy tym z trwałości oraz precyzyjnego i komfortowego prowadzenia”, wyjaśnia menedżer rozwoju produktów Juha Pirhonen z Nokian Tyres.„Dzięki włóknom aramidowym ściana boczna jest bardzo odporna na uderzenia i przecięcia, które niszczą oponę i mogą zatrzymać samochód.”

Opony letnie do samochodów SUV z Nokian Tyres Satisfaction dostępne są w serwisach oponiarskich w wielu rozmiarach: od 15 do 22 cali, zarówno w wersji na wymianę, a także jako kompletne koła z felgami.

Oszczędność rzędu 1461 zł na paliwie, uzyskiwana przez Nokian Line SUV o efektywności paliwowej B w porównaniu z konkurencją klasy premium o efektywności paliwowej F została obliczona za pomocą „kalkulatora oszczędności paliwa” Komisji Europejskiej 60 000 km przebiegu na nowych oponach, średnie zużycie paliwa 8,0 l/100, średnia cena benzyny super 4,79 zł/l. w Polsce, poprawa klasy efektywności paliwowej z F na B

http://ec.europa.eu/energy/en/topics/energy-efficient-products-and-labels/tyres
https://www.adac.de/infotestrat/adac-im-einsatz/motorwelt/benzinpreis_ausland.aspx

Archiwum wiadomości